Jak przyciągnąć wzrok kupujących?

Jesteś tutaj:
Szacowany czas czytania: 1 min

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które powinny spowodować większa oglądalność Twojego ogłoszenia a tym samym spowodować wzrost sprzedaży i jej efektywność.

 

Czytelny tytuł

Do góry

W tytule podaj dokładną nazwę przedmiotu. Wpisz markę, model, rozmiar – ułatwi to wyszukanie oferty przez przeglądających. Nie pisz całego tytułu wielkimi literami, zmniejsza to czytelność tekstu. Unikaj słów typu „extra”, „super” – tytuł powinien być konkretny i przedstawiać czego dotyczy.

 

Atrakcyjna cena

Do góry

Zwróć uwagę, czy cena produktu jest odpowiednia i nie jest zbyt wysoka w stosunku do podobnego przedmiotu w Twojej okolicy.

 

 

 

Dobre zdjęcia

Do góry

Zadbaj, by zdjęcia były wyraźne, a tło jednolite. Dodaj również jak najwięcej szczegółowych zdjęć przedmiotu.

Rób zdjęcia w dobrym oświetleniu, dobrze je kadrując, tak żeby przedstawiały realnie i o ile to możliwe w całości pokazywały wystawiany przedmiot. Przedmiot niech będzie uchwycony na tle, które nie zabiera uwagi i jednocześnie sprzedawany produkt będzie na pierwszym planie, przy zachowaniu dobrej ostrości zdjęcia.

Nie próbuj retuszować zdjęć i nie zamieszczaj zdjęć pobranych z internetu, gdyż mogą wprowadzać w błąd co do tego, jak rzeczywiście wygląda Twój przedmiot i sprawić tylko problemy przy Twojej wiarygodności jako sprzedawcy.

 

 

 

Wiele zdjęć

Do góry

Większa liczba dobrze wykonanych zdjęć przyciąga zainteresowane osoby, ogłoszenie staje się bardziej wiarygodne a produkt dobrze postrzegany. Dobrze jest wykonać zdjęcie przedmiotu z różnych stron i perspektyw, a tym samym wyodrębnić te cechy, które zasługują na pokazanie.

Przejrzysty i konkretny opis

Do góry


Przygotuj rzetelny opis ogłoszenia. Przedstaw przedmiot obiektywnie, nie ukrywaj wad – nikt nie chciałby być oszukany. Skorzystaj z edytora tekstu lub html, aby stworzyć unikatowy i przejrzysty opis wystawianego przedmiotu. Zadbaj o to, by tekst był czytelny i ułożony w przejrzysty sposób, który ułatwi odszukanie wybranych informacji.

 

Nieczytelne ogłoszenie                                  Czytelne  ogłoszenie

– test napisany jednolicie,                            – tekst rozdzielony, wyszczególnione ważne informacje.
bez przerw.                                                      

 

Szybka i konkretna odpowiedź

Do góry

Osoby, które odpowiadają na otrzymane wiadomości szybko, wpływa pozytywnie na zainteresowanie ogłoszeniem. Dla dodania wiarygodności można dodać swoje zdjęcie profilowe.

 

 

Weryfikacja konta

Do góry

 

Więcej o weryfikacji konta możesz przeczytać tutaj.

 

Zobacz jak wygląda Twoje ogłoszenie i sprawdź, co możesz jeszcze poprawić, by uatrakcyjnić je!

 

 

Podziel się:
Tagi:
Czy ten artykuł był pomocny?
Nie lubię 0 Dla 0 z 0 ten artykuł był pomocny.
Wyświetlenia: 147
Góra